Môj príbeh

Môj príbeh začal v Šali. Narodila som sa študentovi a mladej matke ako prvé dieťa. Mala som úžasného starého otca, ktorý ma naučil dve veci. Nikdy nemám klamať, lebo každé klamstvo vyjde najavo. A nikdy nemám zabudnúť odkiaľ som prišla, lebo to prináša pokoru a vďačnosť. Až neskôr som zistila ako veľmi ma tieto pravdy v živote ovplyvnili.

Svoje detstvo som trávila klasicky, ako o tom píšu staršie ročníky. Žili sme na sídlisku, stavali bunkre a do noci behali s paštétovým chlebom od jednej hry k druhej. V 14-tich rokoch som sa vybrala do "sveta". Študovať na strednú školu. Bolo fajn, že aj napriek tomu, že to bolo ešte "v inom režime", som mohla študovať cudzie jazyky. Bývala som na internáte, mali sme pani vychovávateľku a režim, povedzme, taký nalinajkovaný. Neskôr som vyštudovala vysokú školu ekonomickú, špecializáciu ekonomika sociálneho rozvoja. Bol to na tú dobu špecifický odbor. Prvý krát sa vtedy na škole zaviedol. Nebola to tá suchá forma ekonómie o číslach a ekonomických zákonoch, ale ako správne formy komunikácie, prostredia môžu ovplyvniť to, že ľudia spolupracujú. Myslím, že tu vznikla moja "úchylka", že to nikdy nie len o číslach ale predovšetkým o ľuďoch. To ako s nimi zaobchádzame, tam sa ich hlava a kroky poberú.

Po škole sa mi narodili postupne dve dcéry. Dnes dospelé, krásne, zdravé slečny, ktoré so mnou odžili toho naozaj veľa. Veľa ma naučili a ja dúfam, že aj ja som im čo-to odovzdala.

Od štúdií pracujem s ľuďmi, môj manžel hovorí, že mám na to talent (ďakujem mu za to...).

Moja prvá práca bola v jednom strojárskom podniku. Bola zo mňa obchodníčka, ktorá predávala "strojársky produkt". Produkt mne vcelku vzdialený ale skúsenosť s ľuďmi obrovská. Naučila som sa, že celok sa skladá z detailov a každému je treba venovať pozornosť. A naučila som sa, že zostať sama sebou, sedliacky rozum a pokora k ľuďom sú tie najlepšie nástroje, ako s ľuďmi vychádzať. Po 16 rokoch som sa rozhodla, že sa konečne dostanem k môjmu vysnívanému povolaniu, že sa vrátim k službám a hotelierstvu. "Podarilo sa" a dnes tu nielen pracujem, ale používam koučovací prístup pri vedení ľudí. Nesmierne mi to pomáha a hlavne verím, že to pomáha ľuďom, ktorých vediem.

Som taký rojko. Myslím, že ľudia sú skvelí. Len o tom často nevedia. Baví ma podnecovať potenciál, hovoriť priamo a rozvíjať talent. Zažila som s ľuďmi rôzne situácie, niektoré tešili a pri niektorých som si aj poplakala. Začala som viac pátrať, ako by som situácie zvládala bez ohľadu, aké sú. V roku 2014 som vyštudovala Akreditovaný kurz profesionálneho koučingu v Prahe, neskôr Tímový koučing.  Svoje znalosti a koučovacie zručnosti som potvrdila ukončenou medzinárodnou certifikáciou kouča

Professional Certified Coach (PCC) podľa ICF.

Dnes mám krásnu rodinu (patrí tam aj Edo, môj malý pes:-)), niekoľko kreatívnych projektov v hotelierstve, vzdelávaní. A mám túžbu zdieľať. Aj preto koučujem s radosťou a láskou :-).

Moja vízia

Milujem, keď sa ráno zobudím a môžem vnímať vône, chute, farby, obrazy. Naučila som sa chápať, že život nikdy nebude ideálny, nikdy nebude všetko dokonalé. Lebo už teraz je všetko ako má byť. Každý deň máme možnosť tvoriť, učiť sa a snívať.

Nesmierne rada pracujem s ľuďmi a inšpirujem ich k inému pohľadu na svet. Nie, nevnucujem im ten môj, len im pomáham, aby našli v sebe schopnosť vidieť svet inak.

Nájsť riešenie, rozvíjať potenciál toho, čím už sú a čím môžu byť. Koučing je v tomto veľmi nápomocný.

Mám smelé plány aj v mojej pôvodnej profesii. Snáď Vás nebudem tým nudiť, ale nedá mi nenapísať, že by som rada spôsobila, aby sa hotelierstvu, službám vrátila úcta, kreativita, dôležitosť a vášeň.

Myslím si, že vášeň je dôležitý prvok každého úspechu!

Dnes je mi radosťou ľudí sprevádzať cestou objavovania. Objavovanie môže prispieť k pocitu radosti a šťastia.

A podľa mňa v živote ide o to "byť šťastný".