KTO SOM?

 

Som žena, matka, manželka, manažérka, koučka...

Milujem, keď sa ráno zobudím a môžem vnímať vône, chute, farby, obrazy. A naučila som sa chápať, že život nikdy nebude ideálny, nikdy nebude všetko dokonalé. Lebo už teraz je všetko ako má byť. Každý deň máme možnosť tvoriť, učiť sa a snívať.

Pochopila som, že nie je ťažké to napísať či povedať, ťažšie je to použiť. A práve o tom je moja stránka.

Nesmierne rada pracujem s ľuďmi a inšpirujem ich k inému pohľadu na svet. Nie, nevnucujem ich ten môj, len im pomáham, aby našli v sebe schopnosť vidieť svet inak.

Nájsť riešenie, nájsť vášeň pre to, čím už sú a čím môžu byť.

Na svojich potulkách po svete som našla formu, ako ľuďom k tomu pomôcť. Koučing.

Dnes je mi radosťou ľudí sprevádzať cestou objavovania. Objavovanie môže prispieť k pocitu radosti a šťastia. A podľa mňa v živote ide o to "byť šťastný".

Ako som sa k práci s ľuďmi dostala?

Vyštudovala som vysokú školu ekonomickú, špecializáciu ekonomika sociálneho rozvoja. Bolo to ešte v "inom režime", čo v tom čase bol naozaj špecifický odbor. Prvý krát sa vtedy na škole zaviedol. Nebola to tá suchá forma ekonómie o číslach a ekonomických zákonoch, ale ako správne formy komunikácie, prostredia môžu ovplyvniť to, že ľudia spolupracujú. Myslím, že tu vznikla moja "úchylka", že to nikdy nie len o číslach ale predovšetkým o ľuďoch. To ako s nimi zaobchádzame, tam sa ich hlava a kroky poberú.

Od štúdií pracujem s ľuďmi, môj manžel hovorí, že mám na to talent (ďakujem mu za to...).

A talent treba rozvíjať. Zažila som s ľuďmi rôzne situácie, niektoré tešili a pri niektorých som si aj poplakala. Začala som pátrať, ako by som situácie zvládala bez ohľadu, aké sú. V roku 2014 som vyštudovala Akreditovaný kurz profesionálneho koučingu v Prahe, neskôr metódu NLP a naposledy Tímový koučing.

Práve sa pripravujem na medzinárodnú certifikáciu kouča podľa ICF. Ak chcete, môžete držať palce :-).